ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Film] Kolejna luka w zabezpieczeniach Androida wykorzystana przez hakerów – jak działa, jak się bronić?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
android wirus malware

Rozwój urządzeń mobilnych sprawił, że chowamy w nich tak cenne dane, że w jednej chwili możemy stracić cały swój dobytek. Tym samym nikt nie powinien się dziwić, że tematem smartfonów od dawna interesują się hakerzy, którym ostatnio łatwo przychodzi znajdowanie luk w Androidzie i ich skuteczne wykorzystywanie.

Nie inaczej jest i tym razem. Co ciekawe, w tym wypadku w niebezpieczeństwie są użytkownicy Robocika w wersji 2.2, 4.0, a także wszystkich odmian Lollipopa. Sposób działania w gruncie rzeczy jest bardzo prosty i tak oto wystarczy wejść w niesprawdzony link, aby otworzyć hakerom dostęp do naszych danych. Zobaczcie jak to działa w praktyce:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=I507kD0zG6k[/youtube]

Zadziwiająco prosto, prawda? Użytkownik nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że ktoś z zewnątrz ma dostęp do jego smartfonu czy też tabletu. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie jak wykorzystać tę lukę lub poznać sposób jej działania to zajrzyjcie do następującego pliku tekstowego: Klik!

Autorzy powyższego filmu jak i dokumentacji potwierdzają, że takie modele jak LG G3, Samsung Galaxy S5 czy też HTC One mogą czuć się zagrożeni, gdyż żaden z producentów nie załatał błędu na własną rękę. Mimo wszystko można przed nim w łatwy sposób się obronić: nie otwierajcie niesprawdzonych linków, nie pobierajcie MMSów od nieznajomych. To samo tyczy się wszelkich plików audio jak i wideo, gdyż i one mogą być zainfekowane. Niby rzeczy oczywiste, a jak się okazuje to wielu z nas nieopatrznie nie przestrzega tych zasad.

źródło: wired.co.uk

Sprawdź najnowsze wpisy