W smartfonach Samsunga znowu może zabraknąć kart MicroSD i ja z tego powodu nie będę płakał – rusza produkcja pamięci 256 GB

Newsy

samsung galaxy s6 microsd

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Na Samsunga można narzekać w różnych kwestiach, ale z pewnością nie można mu zarzucić, że jego technologie są słabe. Jednym z wyróżników koreańskich smartfonów jest ich pamięć, na którą niewiele osób zwraca uwagę, a należy pamiętać, że nie tylko pojemność jest ważna.

 

Tak oto zapewne niewielu z Was rozumie czym jest UFS 2.0. Jest to stosunkowo nowa technologia pamięci typu flash, która jest zdecydowanie szybsza od eMMC 5.0, z której korzysta konkurencja. Jednak przez ten skrót Galaxy S6 nie miało możliwości rozszerzenia wbudowanej pamięci, gdyż według Samsunga były one za wolne dla UFS 2.0. Mimo wszystko następca został już odpowiednio przygotowany na przyjęcie kart MicroSD. Teraz sytuacja znowu może się odmienić, gdyż Koreańczycy właśnie rozpoczęli masową produkcję chipów pamięci flash o pojemności 256 GB. Oczywiście na razie ciężko ocenić czy i w których urządzeniach mobilnych one się pojawią. Pierwszym podejrzanym jest Galaxy Note 6 czy też następca Galaxy S6 Edge+ (o ile takowy powstanie).

 

W takim razie czy karta MicroSD byłaby Wam potrzebna, gdybyście w swoich smartfonach posiadali 256 GB bardzo szybkiej, wbudowanej pamięci? Ja nie będę płakał w takim wypadku ze straty tego slotu, ale niestety zapłacze mój portfel, gdyż znając cennik Samsunga to w tym wypadku będzie to niewspółmierny koszt.

 

 

źródło: Pocketnow


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x