Flux-for-Android

Aktualnie telefony nie służą już tylko i wyłącznie do dzwonienia i wysyłania SMSów. Coraz częściej na nich po prostu pracujemy czy przeglądamy Internet, bez włączania laptopa. Trzeba jednak przyznać, że po dłuższym korzystaniu nasze oczy są najzwyczajniej w świecie wyczerpane, podrażnione, a nawet wysuszone. Jak temu zaradzić? Odpowiedź jest jasna: f.lux!

 

Jakiś czas temu przedstawiłem Wam propozycję kilku aplikacji mogących uchronić nasze oczy podczas kilkugodzinnej sesji ze smartfonem w dłoni. Były to jednak opcje alternatywne dla f.lux – jednej z najlepszych aplikacji na komputer. Program sam wie, kiedy dostosować zmianę jasności oraz barwę ekranu, a tym samym w trakcie pracy wieczorami przy lampce nie czujemy podrażnień ani nie musimy sięgać po tzw. sztuczne łzy.

 

Aplikacja jednak już wylądowała na systemie Android i można ją swobodnie ściągnąć z Google Play. Warunkiem jest jednak posiadanie roota, gdyż jest to dopiero wersja preview. Jeśli zatem tylko go posiadacie, warto pobrać f.lux klikając tutaj i samemu przekonać się o korzyściach.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.