avast qualcomm zabezpieczenia smart protection

 

Wywołana przed kilkoma tygodniami przez otwarty list szefa Apple, w którym oskarżono FBI o chęć pozyskania dostępu do zaszyfrowanych smartfonów wywołała nie małą burzę nie tylko w sieci, ale w samej Dolinie Krzemowej, w której swoje siedziby mają najwięksi giganci tej branży.
Konkurenci, oraz inne firmy szybko dały swoje poparcie Apple w nierównej walce z FBI. Na pustych słowach jednak się nie kończy, bowiem wszystkie największe firmy poczuły się zagrożone żądaniami FBI kierowanymi do Apple i kładą teraz jeszcze większy nacisk na prace nad ulepszeniem zabezpieczenia prywatnych danych.
Zmiany wprowadza cały szereg firm, z naszej jednak perspektywy najbardziej interesujące są plany właścicieli wszelakich platform komunikacyjnych. W najbliższych tygodniach należący do Facebooka WhatsApp ma zostać wyposażony w szyfrowanie połączeń głosowych oraz wiadomości grupowych, natomiast Snapchat pracuje nad zabezpieczeniem przesyłanych wiadomości, Google chce wzmocnić prywatność w zakresie wiadomości Email.

Z pewnością część tych działań nosi znamiona zdobycia przychylności tak u zaniepokojonych bezpieczeństwem dziennikarzy z całego świata, jak i użytkowników. Pomijając jednak pobudki motywujące firmy do działania nie możemy zapominać, że wszyscy z nich w jakimś stopniu skorzystamy. Bezpieczeństwo naszych danych jest przecież najważniejsze.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Smorąg