[Film] Samsung Galaxy S7: Exynos kontra Snapdragon – który jest szybszy w praktyce?

Łukasz Pająk Newsy 2016-03-16

samsung-galaxy-s7-s7edge-sg-45

 

Samsung w tym roku znowu wrócił do stosowania różnych odmian swojego flagowego modelu. Nie chodzi o odmianę Edge czy też inne dopiski, a o tytułowe układy scalone. W naszym kraju dostępne są wersje z Exynosem 8890, ale chociażby w Stanach Zjednoczonych znajdziemy tylko Snapdragona 820.

 

Porównanie w benchmarkach już znacie. Według „cyferek” wygrał układ Qualcomma, ale doskonale wiemy jak istotne są tego typu testy. W rzeczywistości może okazać się, że smarton z lepszym wynikiem jest tak naprawdę zdecydowanie słabszy od konkurencji uzyskującej mniej punktów w AnTuTu czy też 3D Mark. W takim razie jak to wygląda w przypadku Samsunga Galaxy S7? W Sieci już możemy znaleźć filmy porównujące te dwie odmiany flagowca Koreańczyków i oto one, ale lepiej wyłączcie wcześniej dźwięk:

 

 

 

Nie inaczej jest tym razem. Teoretycznie słabszy Exynos 8890 okazuje się minimalnie szybszy od Snapdragona 820. Czy to zaskoczenie? W żadnym wypadku. Samsung może specjalnie spowolnić odmianę z Qualcommem, ale równie dobrze to ich autorski układ może być lepszy.

 

Mimo wszystko te różnice są dostrzegalne jedynie, gdy mamy oba smartfony obok siebie, a takiej możliwości większość z nas nie będzie miało. Mimo wszystko czy Waszym zdaniem powyższy wynik jest specjalnym zabiegiem marketingowym Samsunga czy też Exynos po raz kolejny zyska miano najlepszego układu mobilnego?


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x