ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Film] Samsung Galaxy S7: Exynos kontra Snapdragon – który jest szybszy w praktyce?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung-galaxy-s7-s7edge-sg-45

Samsung w tym roku znowu wrócił do stosowania różnych odmian swojego flagowego modelu. Nie chodzi o odmianę Edge czy też inne dopiski, a o tytułowe układy scalone. W naszym kraju dostępne są wersje z Exynosem 8890, ale chociażby w Stanach Zjednoczonych znajdziemy tylko Snapdragona 820.

Porównanie w benchmarkach już znacie. Według „cyferek” wygrał układ Qualcomma, ale doskonale wiemy jak istotne są tego typu testy. W rzeczywistości może okazać się, że smarton z lepszym wynikiem jest tak naprawdę zdecydowanie słabszy od konkurencji uzyskującej mniej punktów w AnTuTu czy też 3D Mark. W takim razie jak to wygląda w przypadku Samsunga Galaxy S7? W Sieci już możemy znaleźć filmy porównujące te dwie odmiany flagowca Koreańczyków i oto one, ale lepiej wyłączcie wcześniej dźwięk:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mI7jkyRwa8A[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=r_sPVQ4VFvs[/youtube]

Nie inaczej jest tym razem. Teoretycznie słabszy Exynos 8890 okazuje się minimalnie szybszy od Snapdragona 820. Czy to zaskoczenie? W żadnym wypadku. Samsung może specjalnie spowolnić odmianę z Qualcommem, ale równie dobrze to ich autorski układ może być lepszy.

Mimo wszystko te różnice są dostrzegalne jedynie, gdy mamy oba smartfony obok siebie, a takiej możliwości większość z nas nie będzie miało. Mimo wszystko czy Waszym zdaniem powyższy wynik jest specjalnym zabiegiem marketingowym Samsunga czy też Exynos po raz kolejny zyska miano najlepszego układu mobilnego?

Sprawdź najnowsze wpisy