najbardziej wartościowe marki świata 2016 samsung google apple

 

Wielkie korporacje, niekoniecznie z tej samej branży, prześcigają się jak tylko mogą, aby się o nich mówiło, ale także po to, aby znaleźć się na liście najbardziej wartościowych marek świata. W końcu nie bez przyczyny Jeep kojarzy się z samochodem terenowymi, niekoniecznie samą firmą czy też buty popularnie nazywanymi „Adidasami”.

 

Tak oto powstał coroczny ranking stworzony przez Brand Finance, który zawiera aż 500 marek. Nas jednak interesuje czołówka. Na pierwszym miejscu oczywiście znalazło się Apple, które z roku na rok się umacnia i drastycznie powiększa swoją rzeszę fanów. Oczywiście nie tylko oni mają wpływ na lokatę w powyższym rankingu. Również „skojarzenia” mają ogromne znaczenie. Tym samym „wygoogluj coś” będąc już tak popularnym stwierdzeniem dało Google drugą pozycję tym samym wyprzedzając Samsunga, który spadł na trzecią lokatę. Co ciekawe, jednym z największych wzrostów może pochwalić się Amazon, który przeskoczył aż o 4 miejsca, spychając tym samym Microsoft na piąte „oczko”.

 

Jeśli jesteście zainteresowani samym rankingiem, sposobem jego tworzenia czy też różnymi szczegółami to zajrzyjcie do następującego dokumentu: Klik! Tymczasem dajcie znać w komentarzach jak oceniacie obiektywnie powyższe lokaty.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.