remix os android n dzielenie aplikacji

 

Jedną z najlepszych nowości, która miała pojawić się w Androidzie Marshmallow miało być prezentowanie dwóch aplikacji na jednym ekranie (Multi Window). Tak jednak się nie stało ze względu na niedokończenie poszczególnych funkcji, ale w Androidzie N już wiemy, że wszystko dopracowano. Tylko tym razem nowy system skrywa coś o wiele ciekawszego.

 

To, co widzicie na początku newsa to oczywiście Remix OS, a więc system oparty na mocno zmodyfikowanym Androidzie. Jak możecie zauważyć to na raz otwartych jest wiele aplikacji w różnych, swobodnych rozmiarowo oknach. Właśnie taka nowość kryje się w Androidzie N. Oczywiście sprawdzi się ona głównie na tabletach, ale chociażby użytkownicy Samsungów mogą ją już znać. Mimo wszystko tym razem będzie ona dostępna dla wszystkich. Pod jednym warunkiem, gdyż jak udało się dojść redaktorom Arstechnica to Google umożliwi producentom zadecydować czy ich smartfony lub tablety będą obsługiwały nowy sposób prezentowania wielu aplikacji na raz. Bardzo możliwe, że skończy się to tak jak w przypadku rozszerzenia wbudowanej pamięci za pomocą karty MicroSD i chociażby wspomnianego już Samsunga, czyli ostatecznie niezorientowani użytkownicy nie będą świadomi, że coś zostało zablokowane.

 

Mimo wszystko Google z pewnością chce zastąpić Chrome OS Androidem, a powyższa funkcja to najlepszy przykład. Mimo wszystko czy tak naprawdę będziecie korzystać z niej?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.