Ile kosztuje Samsunga wyprodukowanie Galaxy S7? Ułamek tego, co zostawicie w sklepie

Newsy

samsung galaxy s7 rozebrany czesci teardown dissasembly14

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Nie od dziś wiadomo, że końcowa cena smartfonu często bywa wielokrotnością kosztów produkcji jednego egzemplarza. Najlepiej widać to na przykładać Apple, gdyż iPhone’y niekoniecznie muszą być takie drogie jakie są w rzeczywistości, a jak to wygląda w przypadku najnowszego flagowca Samsunga?

 

Okazuje się, że Koreańczycy również liczą sobie zdecydowanie więcej za Galaxy S7 w porównaniu do cen poszczególnych części. Tak oto, bazując na amerykańskich, niższych cenach, flagowiec Samsunga kosztuje producenta 255 dolarów. Sam smartfon w sklepach można znaleźć za 670 dolarów. W takim razie co jest najdroższe w Galaxy S7? Oczywiście główna jednostka obliczeniowa, a więc – w tym wypadku – Snapdragon 820, który kosztuje 62 dolary, co już stanowi niemalże ćwierć ostatecznej ceny. Również uważany już za jeden z najlepszych aparatów nie należy do najtańszych, ale w tym wypadku mówimy o niecałych 14 dolarach. Na deser czytnik linii papilarnych, który kosztuje Samsunga 5 dolarów. Jednak skupmy się końcowej cenie produkcji, a więc 255 dolarach. Gdzie pozostałe 515 dolarów? Oczywiście w marketingu, rozwoju technologii, ich opracowaniu, wdrażaniu w rzeczywistość i wielu, wielu innych aspektach, na które Koreańczycy wydają wiele milionów, jak nie miliardów.

 

Niestety, ale nie wiemy ile kosztuje Exynos 8890, ale zapewne mniej niż Snapdragon 820 toteż w naszym wypadku dajemy Samsungowi zarobić jeszcze więcej. Mimo wszystko czy kogoś dziwią powyższe dane?

 

PS. Możecie zestawić te ceny z Xiaomi Mi5.

 

 

źródło: recode.net


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x