ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Ile kosztuje Samsunga wyprodukowanie Galaxy S7? Ułamek tego, co zostawicie w sklepie

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung galaxy s7 rozebrany czesci teardown dissasembly14

Nie od dziś wiadomo, że końcowa cena smartfonu często bywa wielokrotnością kosztów produkcji jednego egzemplarza. Najlepiej widać to na przykładać Apple, gdyż iPhone’y niekoniecznie muszą być takie drogie jakie są w rzeczywistości, a jak to wygląda w przypadku najnowszego flagowca Samsunga?

Okazuje się, że Koreańczycy również liczą sobie zdecydowanie więcej za Galaxy S7 w porównaniu do cen poszczególnych części. Tak oto, bazując na amerykańskich, niższych cenach, flagowiec Samsunga kosztuje producenta 255 dolarów. Sam smartfon w sklepach można znaleźć za 670 dolarów. W takim razie co jest najdroższe w Galaxy S7? Oczywiście główna jednostka obliczeniowa, a więc – w tym wypadku – Snapdragon 820, który kosztuje 62 dolary, co już stanowi niemalże ćwierć ostatecznej ceny. Również uważany już za jeden z najlepszych aparatów nie należy do najtańszych, ale w tym wypadku mówimy o niecałych 14 dolarach. Na deser czytnik linii papilarnych, który kosztuje Samsunga 5 dolarów. Jednak skupmy się końcowej cenie produkcji, a więc 255 dolarach. Gdzie pozostałe 515 dolarów? Oczywiście w marketingu, rozwoju technologii, ich opracowaniu, wdrażaniu w rzeczywistość i wielu, wielu innych aspektach, na które Koreańczycy wydają wiele milionów, jak nie miliardów.

Niestety, ale nie wiemy ile kosztuje Exynos 8890, ale zapewne mniej niż Snapdragon 820 toteż w naszym wypadku dajemy Samsungowi zarobić jeszcze więcej. Mimo wszystko czy kogoś dziwią powyższe dane?

PS. Możecie zestawić te ceny z Xiaomi Mi5.

źródło: recode.net

Sprawdź najnowsze wpisy