root

 

Wciąż tkwicie na Lollipopie lub co gorsza KitKat’cie? No cóż, ja też. Niewielu z Was może pochwalić się Androidem Marshmallow, a co dopiero jego najnowszą odsłoną ukrytą jeszcze pod samą literką „N”. Tak oto użytkownicy Nexusów mogą wykorzystywać zalety ich urządzeń – szczególnie teraz, gdy nowe oprogramowania nabiera większego sensu.

 

Android ma to do siebie, że można, a według wielu nawet trzeba go modyfikować. Jednym z pierwszych kroków, aby zacząć zabawę ze zmianami systemu czy też jego poszczególnymi częściami jest root, a więc dostęp do praw administratora. Tak oto Chainfire, marka sama w sobie, opublikował odpowiednie paczki pozwalające na korzystanie z Androida N tak jak z każdego innego systemu. Oczywiście wszelkie potrzebne pliki zainteresowani mogą znaleźć na forum XDA-Developers: Klik! Jednak jak to bywa z tego typu sprawami, obecnie jest to wersja beta testowana głównie na Nexusie 5X, ale użytkownicy piszą, że nie ma również problemów z Nexusem 6 czy też 6P.

 

Mimo wszystko jestem ciekawy czy ktoś z Was, posiadaczy Nexusów, zainteresował się Androidem N i zainstalował go na swoim smartfonie czy też tablecie? Piszcie jak Wam się ten system podoba i co Was najbardziej w nim urzekło.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.