samsung galaxy s6 s7 marshmallow porownanie zestawienie szybkosc

 

Zapewne wielu posiadaczy Galaxy S6 zastanawia się czy warto interesować się zakupem następcy. Samsung w zeszłym roku popisał się bardzo rozsądnym gospodarowaniem energii, a także szybkością flagowych smartfonów, ale niestety te zalety miały swój koszt, gdyż straciła na tym wielozadaniowość.

 

O co chodzi? Przełączanie pomiędzy aplikacjami często kończyło się ich ponownym wczytaniem, a to w przypadku ilości pamięci operacyjnej wynoszącej 3 lub później 4 GB nie jest dobrym rozwiązaniem. W takim razie jak to wygląda w przypadku Galaxy S7? Sprawdźmy to porównując tegorocznego flagowca Samsunga z jego poprzednikiem:

 

 

Zeszłoroczny model oczywiście pracuje pod kontrolą Androida 6.0 Marshmallow i jeśli jeszcze nie zaktualizowaliście swoich smartfonów to teraz powinniście wiedzieć, że warto. Samsung w nowym oprogramowaniu wyeliminował problemy z zarządzaniem pamięcią operacyjną i jak widzicie powyżej to starszy model niewiele ustępuje swojemu następcy. Tym samym wymiana pod tym względem w żaden sposób nie jest konieczna.

 

Oczywiście Galaxy S7 jest minimalnie szybszy, aczkolwiek różnice są tak małe, że można je zauważyć jedynie, gdy widzimy oba urządzenia obok siebie. Jednak czy poprawki wprowadzone w Androidzie Marshmallow nie odbiją się negatywnie na innych aspektach użytkowania S6’tki? Dajcie znać w komentarzach jak oceniacie tę aktualizacje.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.