bulgaria-milestone-300x235

Engadget zdobył informację, że od 20 marca Motorola Milestone, z Androidem 2.1 na pokładzie będzie dostępna w Bułgarii w sieci Vivacom. Jest to w tym momencie czwarty operator, na 108* operatorów w Unii Europejskiej. Jest to swojego rodzaju zawód, ponieważ wyprzedanie pierwszej partii w UK na pniu powinno zachęcić Motorolę do bardziej zdecydowanych działań, szczególnie, gdy konkurencja nie śpi.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Jeśli zastanawiacie się, czy to decyzja większej korporacji telekomunikacyjnej, to muszę was zawieść Vivacom będąc spółką akcyjną, ma następujący rozkład udziałów – 35% trafiło na giełdę bułgarską, a pozostałe 65% Viva Ventures (będąca własnością Advent International, funduszu private equity**).

Biorąc pod uwagę oba te fakty, nie widzę podstaw by twierdzić, że reszta europy pójdzie w ślad, jak sugerują redaktorzy Phandroid. Milestone niestety pozostanie ciekawostką z punktu widzenia telekomów biorąc pod uwagę tempo jej wprowadzania.

Na wakacje moja dziewczyna jedzie do Rumunii, a dylemat mam następujący: czy wziąć jedno z najnowszych dzieci HTC czy czekać do wakacji i powiedzieć: „słońce… skoczysz przez granicę i kupisz mi Motkę?…”. Wcześniej jej chyba nie dostanę.

 

*-uproszczone założenie czterech operatorów na każdy kraj unijny. Na pewno jest to czwarty kraj na 27. Dalej cienko.

**-nawet jeśli masz wątpliwości co to jest za instytucja, to rozwieję wątpliwości i powiem, że nie jest to firma telekomunikacyjna.
Dźwiedziu