bulgaria-milestone-300x235

Engadget zdobył informację, że od 20 marca Motorola Milestone, z Androidem 2.1 na pokładzie będzie dostępna w Bułgarii w sieci Vivacom. Jest to w tym momencie czwarty operator, na 108* operatorów w Unii Europejskiej. Jest to swojego rodzaju zawód, ponieważ wyprzedanie pierwszej partii w UK na pniu powinno zachęcić Motorolę do bardziej zdecydowanych działań, szczególnie, gdy konkurencja nie śpi.

Jeśli zastanawiacie się, czy to decyzja większej korporacji telekomunikacyjnej, to muszę was zawieść Vivacom będąc spółką akcyjną, ma następujący rozkład udziałów – 35% trafiło na giełdę bułgarską, a pozostałe 65% Viva Ventures (będąca własnością Advent International, funduszu private equity**).

Biorąc pod uwagę oba te fakty, nie widzę podstaw by twierdzić, że reszta europy pójdzie w ślad, jak sugerują redaktorzy Phandroid. Milestone niestety pozostanie ciekawostką z punktu widzenia telekomów biorąc pod uwagę tempo jej wprowadzania.

Na wakacje moja dziewczyna jedzie do Rumunii, a dylemat mam następujący: czy wziąć jedno z najnowszych dzieci HTC czy czekać do wakacji i powiedzieć: „słońce… skoczysz przez granicę i kupisz mi Motkę?…”. Wcześniej jej chyba nie dostanę.

 

*-uproszczone założenie czterech operatorów na każdy kraj unijny. Na pewno jest to czwarty kraj na 27. Dalej cienko.

**-nawet jeśli masz wątpliwości co to jest za instytucja, to rozwieję wątpliwości i powiem, że nie jest to firma telekomunikacyjna.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Dźwiedziu