samsung galaxy s7 oficjalnie premiera19

 

W czwartek poinformowałem Was o tym, że „Samsung znowu to zrobił„, a więc zastosował dwie matryce aparatu od różnych producentów w tym samym smartfonie. Jest nim oczywiście Galaxy S7 (i Edge), a dzisiaj możecie sami wybrać który robi lepsze zdjęcia: Sony czy Samsung?

 

Autorem porównania jest Fin, Juha Kokkonen, któremu udało się dostać dwa modele Galaxy S7, a po sprawdzeniu programem AIDA64 okazało się, że posiadają one różne moduły aparatu: jeden produkcji Sony (IMX260), a drugi to autorska wersja Samsunga, a więc ISOCELL. Tak oto można zabrać się do testów. Zdjęcia zostały wykonane w ustawieniach automatycznych, w rozdzielczości 12 MPx i bez trybu HDR. Oto rezultaty:

 

Samsung:

 

samsung galaxy s7 isocell samsung galaxy s7 isocell2 samsung galaxy s7 isocell3 samsung galaxy s7 isocell4 samsung galaxy s7 isocell5

 

Sony:

 

samsung galaxy s7 imx260 samsung galaxy s7 imx2602 samsung galaxy s7 imx2603 samsung galaxy s7 imx2604 samsung galaxy s7 imx2605`

 

Rok temu, przy podobnym zagadnieniu, to Japończycy okazali się lepsi w produkcji modułu aparatu dla Galaxy S6. W tym roku również można wyczytać podobne komentarze, aczkolwiek w gruncie rzeczy i tak Galaxy S7, niezależnie od zastosowanej matrycy, robi bardzo zbliżone do siebie zdjęcia.

 

Jeśli jesteście zainteresowani dokładniejszym przyjrzeniem się zdjęciom „w locie” to zajrzyjcie na stronę autora powyższego testu: Klik! Dajcie również znać w komentarzach czy dostrzegacie jakiekolwiek różnice.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.