xperia z3

 

Sony jest jednym z niewielu producentów – wśród tych „popularnych”, z wyrobioną marką – który zwleka jak tylko może, aby zaktualizować swoje smartfony. Dopiero cztery, niemalże identyczne modele (+tablet) japońskiej firmy mogą się pochwalić najnowszym, oficjalnie dostępnym oprogramowaniem od Google.

 

Tym razem do gry dołączają smartfony z serii Xperia Z3 oraz sama Xperia Z2. Jednak nie możemy mówić o oficjalnej aktualizacji, a o programie testowym, który Sony ogłosiło w zeszłym miesiącu. Mimo wszystko, co ciekawe, powyższe smartfony mogą działać pod kontrolą nowszej wersji Androida (6.0.1) niż ma to miejsce w przypadku serii Xperia Z5 i Z3+ (Android 6.0). Z drugiej strony sprawdzając stan zabezpieczeń to testowe oprogramowanie datowane jest na grudzień zeszłego roku, podczas gdy nowsze modele posiadają zabezpieczenia z lutego. Do tego należy jeszcze dodać, że program testowy został uruchomiony jedynie we Włoszech, w Hiszpanii jak i w Holandii. Mimo wszystko możecie spodziewać się, że niedługo pojawią się odpowiedniki na XDA czy też na naszym forum.

 

Sam testowy system dla Xperii Z2/Z3 posiada te same dodatki, którymi mogą się raczyć niektórzy użytkownicy serii Z5 czy też Z3+ (Z4). Jest to wydanie niemalże gotowe do oficjalnej premiery także można już powoli oczekiwać ogólnoświatowej aktualizacji.

 

 

źródło: Xperia Blog

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.