iPhone 5c

 
iPhone’y nie są zapewne obiektami pożądania fanów Androida, jednak sprzedają się bardzo dobrze na całym świecie. Szczególnie w USA cieszą się niezwykłą popularnością. Nie wszystkich jednak stać na tak drogi sprzęt. Najnowsze flagowce firmy z Cupertino zaliczają się bowiem do najdroższych smartfonów na rynku. Są jednak osoby, które marzą o tego typu urządzeniach.
 
Pewien 19-latek z Chin sprzedał swoją własną córkę, która miała zaledwie 18 dni. Sytuacja miała miejsce w mieście Tong’an w prowincji Fujian. Potencjalny nabywa znalazł się na czacie. Nieznajomy zapłacił klientowi $ 3500. Chłopak kupił za nie iPhone’a oraz motor. Matka dziecka została zatrzymana przez policję. Jej tłumaczenie było szokujące: „sama byłam adoptowana i wielu ludzi w moim rodzinnym mieście sprzedaje swoje pociechy, ponieważ nie mogą ich wychowywać. Naprawdę nie wiedziałam, że to nielegalne”.
 
Zarówno ojciec jak i matka zostali skazani. „Tata” jedynie na trzy lata więzienia, a „mama” otrzymała wyrok w zawieszeniu na dwa i pół roku, ponieważ sędzia uwzględnił ich trudną sytuację finansową. Warto dodać, że sprzedanym dzieckiem zajmuje się siostra kupca
 
WIT – czyli Wieści Innej Treści – newsy dotyczące wszystkiego co NIE związane z Androidem. Daj innym przeczytać, to tylko 2 posty w tygodniu.
źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.