ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
windows 95

[WIT #45] Ah te czasy z Windowsem 95 na komputerze. Dzisiejsza młodzież ich nie pamięta…

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy
Windows 95

 
W tamtym tygodniu w WITku pisałem o coraz większej popularności Windowsa 10. Już 12,82% użytkowników posiada tę wersję systemu. Jednak wciąż najpopularniejsza jest „siódemka”. Na wykresie znalazło się również 5,42% osób, które korzystają z innych platform. W tym znajduje się Linux z wynikiem 1,78% oraz Windows 95.
 
Ten ostatni został wyprodukowany przez Microsoft Corporation, a jego oficjalna premiera miała miejsce 24 sierpnia 1995 roku. Swą nazwę zawdzięcza systemowi okien, które są głównym elementem graficznego interfejsu użytkownika. Pamiętamy również, że współpracował on z MS-DOS. Wsparcie techniczne Microsoftu dla Windowsa 95 zakończyło się 31 grudnia 2001 roku.
 
Nie wszyscy jednak pamiętają jak obsługa „okien” wyglądała kilkanaście lat temu. Na poniższym wideo nastolatki siedzą przed starym komputerem z „tamtych czasów” z Windowsem 95 na pokładzie. Film pokazuje ich reakcje na obcowanie z tym systemem. Są oni zdziwieni na widok starego peceta i monitora, które znajdują się przed nimi. Ponadto szokują ich „prehistoryczne okna”. Zaskakujące jest również dla nich, że Windows 95 nie wspiera Wi-Fi. Cieszą się także, że nie musieli żyć w tamtych czasach. Zobaczcie zresztą sami wideo poniżej. W komentarzach napiszcie jakie Wy macie wspomnienia z tym systemem.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=8ucCxtgN6sc[/youtube]
 
WIT – czyli Wieści Innej Treści – newsy dotyczące wszystkiego co NIE związane z Androidem. Daj innym przeczytać, to tylko 2 posty w tygodniu.
źródło: the verge, wikipedia

Sprawdź najnowsze wpisy