ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

LG G5 już za miesiąc trafi do sklepów – w końcu poznaliśmy konkretne daty i niejako potwierdziliśmy ceny

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
IMG_5852

W przypadku Samsunga i najnowszych modeli Galaxy S7 oraz S7 Edge, nie mieliśmy wątpliwości kiedy oficjalnie te smartfony pojawią się w sklepie. Jednak LG tak prędko nie ujawniło szczegółów dotyczących rozpoczęcia sprzedaży G5 toteż niecierpliwi mogli już przestawić się na rodzimego konkurenta.

Jednak w końcu pojawiły się pierwsze konkretne terminy mówiące kiedy na półkach sklepowych ujrzymy „pierwszego” modularnego smartfona. Za miesiąc, 8 kwietnia, G5 trafi zarówno do wszystkich sklepów jak i do każdego kanadyjskiego operatora. Tak, to w Kraju Klonowego Liścia LG ujawniło tę datę. Jednak rozglądając się wśród ofert (przedsprzedaż) to nie natkniemy się na ceny, a jedynie możliwość rezerwacji. Tym samym konkretna wartość G5 nie została ujawniona, ale wiele sklepów dodaje za darmo moduł CAM Plus, co też wcześniej mogliśmy odkryć we Francji. W tym wypadku potwierdziła się wartość tego dodatku, która opiewa na około 300 złotych, a więc taniej niż w Europie. To może sugerować, że sam smartfon faktycznie będzie kosztował około 2800 złotych.

Premiera rynkowa Galaxy S7 już za dwa dni, a więc czy znajdą się cierpliwi, którzy wytrzymają jeszcze kilka tygodni, aby zakupić LG G5? Czy też to kolejna porażka marketingowa w koreańskim wydaniu?

źródło: GSMArena.com

Sprawdź najnowsze wpisy