google now on tap ocr czytanie tekstu w locie

 

Jeśli korzystacie z „Tłumacza” od Google na swoim smartfonie to zapewne wiecie, że istnieje możliwość tłumaczenia poszczególnych fraz na bazie zdjęcia czy też podglądu na żywo. Okazuje się, że Amerykanie technikę OCR chcą wprowadzić także do innych swoich aplikacji.

 

Czym jest OCR? W skrócie jest to oprogramowanie pozwalające na rozpoznawanie znaków jak i całych tekstów na bazie grafiki. Z pewnością spotkaliście się z tym rozwiązaniem jeśli tylko potrzebowaliście zeskanować dany dokument i móc go edytować chociażby w Wordzie. Drugim przykładem może być ten z pierwszego akapitu, a więc „Tłumacz” Google, który dodatkowo pozwala na przetłumaczenie tekstu.

 

google now on tap ocr czytanie tekstu w locie adssa

 

Teraz ta funkcja trafi do „Now on Tap” i tak oto po zeskanowaniu danego zagadnienia otrzymamy najciekawsze informację z najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej w taki sposób jak widzicie na początku newsa. To jednak przykład, gdyż Google najprawdopodobniej udostępni odpowiednie biblioteki deweloperom, którzy będą mogli tworzyć nowego rodzaju galerie czy też innego typu aplikacje z wykorzystaniem techniki OCR.

 

Czy jest to przydatne? Samemu kilka razy korzystałem z tej funkcji w przypadku wspomnianego już kilka razy „Tłumacza”. Czy będę również wykorzystywał to rozwiązanie w Google Now on Tap? Zapewne tak, ale pod warunkiem, że zostanie to dobrze dopracowane.

 

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.