ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

OnePlus „prawie” tak jak Samsung i Apple prezentuje swój abonament na złość operatorom

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
oneplus 2 x zdjecie cena abonament raty

Apple ma swój „Upgrade Program”, dzięki któremu możemy płacić miesięcznie określoną kwotę i tym samym wymienić co roku swojego iPhone’a. Samsung również w niektórych krajach zaprezentował taki system, ale OnePlus nie chce być gorsze i także mówi dość zawyżonym opłatom u operatorów.

Na forum firmy możemy znaleźć oświadczenie, w którym zaprezentowano nowy system opłat za zakupy o wartości większej niż 99 dolarów. Chińczycy nie są zadowoleni z tego, co robią operatorzy ze smartfonami, a raczej z ich cenami toteż zaprezentowali swój własny abonament. Tak oto jeśli kwota Waszego koszyka przekroczy wcześniej podaną wartość to możecie rozłożyć ją na 18 rat. Dla przykładu OnePlus X miesięcznie wyniesie klientów 16,12 dolarów (około 70 złotych), a flagowy model OnePlus 2 to 22,60 dolarów (90 złotych). Oferta, póki co, obowiązuje tylko w Stanach Zjednoczonych i jeśli przeliczymy ilość rat razy ich wartość to okazuje się, że wybierając taki sposób opłat wydamy około 50 dolarów więcej niż byśmy za całość zapłacili od razu.

Niestety, ale system ratalny OnePlus różni się tym od programów Apple i Samsunga tym, że po roku nie otrzymujemy nowego urządzenia. Chińczycy niestety nie mogą sobie pozwolić na tego typu oferty. Mimo wszystko jesteście wolni od umów z operatorem. Zainteresowałby Was takie rozwiązanie w Polsce? Czy też lepiej iść do sklepu i po prostu wziąć dany telefon na raty..?

Sprawdź najnowsze wpisy