Google-Logo

 

Choć elektroniczne książki z roku na rok zdobywają coraz większą popularność – przede wszystkim dzięki wszelakim czytnikom z ekranem e-ink, ale także dzięki tabletom, które ułatwiły nie tyle czytanie, co przechowywanie wielu książek -, to jednak nadal sporo osób pozostaje wiernym tradycyjnym, papierowym książkom. Zauważa to także potentat branży IT, koncern Google, który otrzymał właśnie dwa interesujące patenty związane z tradycyjnymi książkami.

 

Patent 1: książka z projektorem i nie tylko

patent-book

Patent opisuje książkę z wbudowanym na każdej stronie sensorem ruchu i nacisku, który odnotowywałby fakt przewrócenia strony oraz to, czy czytelnik w danej chwili patrzy w tekst. Następnie umieszczony pośrodku projektor włączałby się by wyświetlać na stronach dodatkowe zawartości. Ponadto obecny jest także głośnik, który odpowiada za dodatkowe wrażenia u czytelnika.

 

Patent 2: połączenie tabletu i książki

patent-tablet

Ten patent wydaje się być zdecydowanie bardziej realnym od pierwszego: połączenie klasycznej książki z elektronicznym dodatkiem. Patent opisuje sposób czytania książki, w którym to pomóc ma tablet (lub smartfon) – na przykład poprzez wyświetlanie dodatkowych informacji, grafik.

 

Mając jednak na uwadze fakt, że od momentu złożenia przez Google wniosku patentowego minęło już wiele miesięcy, podczas których świat technologii ewoluował dość znacznie – pojawiły się choćby urządzenia rozszerzonej rzeczywistości jak hełmy czy okulary – można się spodziewać, jeśli kiedykolwiek drugi patent zostałby wcielony w życie to miejsce tabletu zajęłyby właśnie urządzenia tego typu, które umożliwiłyby wyświetlanie dodatkowej zawartości nie gdzieś na leżącym obok tablecie, lecz bezpośrednio na czytanej w danej chwili stronie książki.

 

Źródło:googlewatchblog.de

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Smorąg