ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Czekacie na Huawei P9? Ceny mile Was zaskoczą!

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
huawei-logo-mwc-2015-4

Huawei jest marką, która z „dnia na dzień” stała się jedną z bardziej poważanych na rynku. Model P8 oraz Honor 7, a także Mate S pokazują, że producent potrafi stworzyć urządzenie wysokiej jakości o zachęcających parametrach i rozsądnej cenie. Nic więc dziwnego, że Huawei P9 oczekiwany jest przez szerokie grono użytkowników. A wersji będzie kilka! I to w całkowicie rozbieżnych cenach.

Widzieliśmy już nowe zdjęcia zbliżającego się modelu. Przejdźmy więc od razu do rzeczy i zobaczmy, jak prezentuje się wnętrze poszczególnych urządzeń. Huawei P9 Lite wyposażony zostanie w autorski procesor Kirin 650, 2 GB RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. Wersja „wyjściowa”, czyli P9 to z kolei Kirin 950 wspierany przez 3 GB RAM z 32 GB pamięcią wewnętrzną. Wersja rozszerzona oraz P9 Max pracować będą na Kirinie 955 w towarzystwie aż 4 GB RAM i pamięcią dla użytkownika wynoszącą 64 GB.

gsmarena_001

Najciekawsze jednak są ceny smartfonów. Najtańszy z nich to oczywiście Huawei P9 Lite wyceniony na 289 dolarów. Najdroższy zaś kosztuje 627 dolarów i jest nim 6-calowy P9 Max. Możemy zatem przypuszczać, że pozostałe warianty znajdą się mniej więcej pośrodku tych widełek. Huawei P9 powinien oscylować gdzieś w granicą 500 dolarów, co brzmi całkiem rozsądnie.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy