[Film] Ponad 500000000 (pół miliarda!) urządzeń z Androidem może być zainfekowanych – jak się przed tym bronić?

Łukasz Pająk Aplikacje 2016-03-05

android wirus malware

 

Firma Skycure dzisiaj wydała ostrzeżenie, które powinno zainteresować większość z Was. Okazuje się, że około 70% użytkowników mobilnych urządzeń z Androidem może nie wiedzieć, że samo pozwoliło hakerom na dostęp do swojego smartfonu czy też tabletu. W takim razie na co uważać?

 

Zacznijmy od sposobu w jaki hakerzy uzyskują swobodny dostęp do urządzenia mobilnego. Nie jest to nic trudnego – prosta gra z niepewnego źródła z gatunku chociażby „Click&Point” w rzeczywistości może być jedynie sztuczną grafiką nałożoną na system i tak oto nasze kliknięcia tak naprawdę mogą pozwolić na bezproblemowe złamanie wszelkich zabezpieczeń. Przykłady możecie zobaczyć na poniższych filmach:

 

 

 

Jednak kogo ten problem dotyczy? Wszystkich posiadaczy urządzeń mobilnych z Androidem w wersji od 2.2 Froyo do 4.4 KitKat, a więc tak naprawdę blisko 70% wszystkich smartfonów i tabletów z Androidem, co ostatecznie daje około pół miliarda zagrożonych użytkowników.

 

Jak się bronić? Przede wszystkim unikać niepewnych źródeł aplikacji i jeśli dana gra wydaje się dla Was za prosta to wiedzcie, że kolejne kliknięcia mogą Was przybliżyć do utraty prywatnych danych – nie tylko poprzez skopiowanie ich przez hakerów, gdyż ostatecznie możecie zostać z czystym smartfonem i tabletem.

 

 

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x