[Film] Ponad 500000000 (pół miliarda!) urządzeń z Androidem może być zainfekowanych – jak się przed tym bronić?

Aplikacje

android wirus malware

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Firma Skycure dzisiaj wydała ostrzeżenie, które powinno zainteresować większość z Was. Okazuje się, że około 70% użytkowników mobilnych urządzeń z Androidem może nie wiedzieć, że samo pozwoliło hakerom na dostęp do swojego smartfonu czy też tabletu. W takim razie na co uważać?

 

Zacznijmy od sposobu w jaki hakerzy uzyskują swobodny dostęp do urządzenia mobilnego. Nie jest to nic trudnego – prosta gra z niepewnego źródła z gatunku chociażby „Click&Point” w rzeczywistości może być jedynie sztuczną grafiką nałożoną na system i tak oto nasze kliknięcia tak naprawdę mogą pozwolić na bezproblemowe złamanie wszelkich zabezpieczeń. Przykłady możecie zobaczyć na poniższych filmach:

 

 

 

Jednak kogo ten problem dotyczy? Wszystkich posiadaczy urządzeń mobilnych z Androidem w wersji od 2.2 Froyo do 4.4 KitKat, a więc tak naprawdę blisko 70% wszystkich smartfonów i tabletów z Androidem, co ostatecznie daje około pół miliarda zagrożonych użytkowników.

 

Jak się bronić? Przede wszystkim unikać niepewnych źródeł aplikacji i jeśli dana gra wydaje się dla Was za prosta to wiedzcie, że kolejne kliknięcia mogą Was przybliżyć do utraty prywatnych danych – nie tylko poprzez skopiowanie ich przez hakerów, gdyż ostatecznie możecie zostać z czystym smartfonem i tabletem.

 

 

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x