google play apps sort

 

Zaawansowane systemy operacyjne mają to do siebie, że oferują swobodny i zarazem bardzo duży dostęp do zewnętrznych aplikacji z różnym przeznaczeniem. Pod tym względem od niedawna wygrywa Android ze sklepem Play, ale tak jak w tej ogromnej bazie można znaleźć dużo bezużytecznych propozycji to okazuje się, że nawet te warte uwagi niepotrzebnie zajmują wbudowaną pamięć urządzenia.

 

Skąd taki wniosek? Został on wysnuty na bazie 125 milionów urządzeń i aplikacji pochodzących ze sklepu Play z wykluczeniem tych autorstwa Google oraz tych, które nie uzyskały 10000 pobrań. Tak oto wszystko zostało zebrane w całość i Andrew Chen, który jest autorem tych statystyk, zebrał wszystko na poniższym wykresie:

 

statystyki aplikacje google play store

 

Co z niego wynika? Aż 77 procent aplikacji po prostu marnuje przestrzeń dyskową po 3 dniach od instalacji, gdyż nikt z nich nie korzysta. Po miesiącu ta wartość wzrasta aż do 90 procent, aby po 90 dniach zauważyć, że rzeczywiście korzystamy jedynie z 5% zainstalowanych aplikacji.

 

Oczywiście można znaleźć kilka niedogodności tego typu analizy. Na przykład w moim przypadku aplikacją, z której rzadko korzystam jest .RAR, którego używam kilka razy w miesiącu, na pewno rzadziej niż raz na 3 dni. Mimo wszystko przeglądając swoją listę programów, udało mi się wyrzucić kilka tytułów. Jak to wygląda w Waszym przypadku?

 

 

źródło: androidauthority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.