meizu-mx6-concept-02

 

Nietrudno zauważyć, że na rynku mobilnym pojawił się właśnie nowy trend. Chodzi oczywiście o smartfony w wersji Edge, czyli z zakrzywionymi po obu stronach ekranami. O ile to rozwiązanie Samsung stosuje z powodzeniem już od jakiegoś czasu, to próżno było szukać czegoś podobnego w portfolio konkurencji. W ostatnim czasie widzimy jednak, że to się zmienia – i to bardzo szybko. Prosty przykład? Vivo XPlay 5, który został zaprezentowany w poniedziałek, i oczywiście tytułowy Meizu MX6.

 

Nie jest to oczywiście informacja potwierdzona, bo mamy do czynienia z renderami koncepcyjnymi, ale wiele źródeł potwierdza, że MX6, który zadebiutować ma w okolicach maja tego roku, rzeczywiście posiadać będzie ekran na wzór Samsunga Galaxy S7 Edge. Smartfon ma wspierać także technologię Force Touch – co widzimy coraz częściej w chińskich produkcjach. A co do wyglądu, sami zobaczcie jak to się prezentuje:

 

 

Ekran to oczywiście niejedyny atrybut nadchodzącego urządzenia Meizu. Smartfon wyposażony ma zostać w procesor MediaTek Helio X20. Ta 10-rdzeniowa jednostka współpracować będzie zapewne z 3 lub 4 GB RAM.

 

Jak myślicie, Meizu znowu namiesza?

 

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.