google play logo sklep kldalksad

 

Choć kontrola zmian w aplikacjach jest jedną z ważniejszych funkcji sklepu Google Play to w praktyce sposób w jaki zbudowano tę platformę sprawia, że sprawdzenie zmian w więcej niż jednej aplikacji sprawia, że jesteśmy zmuszeni do wykonania wielu kliknięć, które to mogłyby zostać wyeliminowane. Na zmiany w tym zakresie ze strony Google nie ma jednak raczej co liczyć. Z pomocą jednak przychodzi nam niezależny twórca aplikacji, który stworzył i opublikował interesującą aplikację, która ułatwia przegląd zmian w aplikacjach: zamiast przechodzić od jednej do drugiej aplikacji w menu Moje Aplikacje w aplikacji sklepu Play do naszej dyspozycji została oddana przewijana lista z zainstalowanymi aplikacjami na naszym urządzeniu zawierająca informacje o zmianach.

 

changelogs1 cl2

 

Program będzie nadal rozwijany, planowane nowości możecie nie tylko zobaczyć w tym miejscu, ale także zagłosować na te Waszym zdaniem najważniejsze. Za pomocą strony w serwisie Google+ można z kolei zgłaszać swoje propozycje zmian, znalezione błędy lub przedyskutować nurtujące tematy. Znane na ten moment błędy:

 

  • usunięte z urządzenia aplikacje pozostają na liście do momentu restartu programu
  • do niektórych aplikacji nie wyświetla się lista zmian – winę ponosi za to zamknięte API sklepu Play zarządzane przez Google

 

Program można pobrać ze sklepu Play. Wśród wymaganych uprawnień znalazł się dostęp do konta Google – co, jak nietrudno się domyślić jest konieczne do pozyskania informacji o zainstalowanych aplikacjach ze sklepu Play. Aplikacja jest zupełnie bezpłatna (brak reklam).

 

Źródło:własne

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Smorąg