ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
POLED

Evan Blass zdradza genialny koncept: „Zatrzymajcie swoje G5’tki i S7’ki”

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
evan blass koncept poled

Po targach Mobile World Congress mamy taki obraz rynku: LG będzie biło się z Samsungiem o miano stworzenia najlepszego flagowca, a to Xiaomi tymczasem okazuje się największym wygranym. Jednak Evana Blassa te urządzenia nie interesują i niejako zapowiada nowe, ale czym tak właściwie będzie ten smartfon?

Popularny w naszych kręgach @evleaks, na Twitterze (i nie tylko) uważany jest za guru nieoficjalnych informacji, które w 99% potwierdzają się w przyszłości. Tym razem jeden z jego tweetów nie zdradza konkretnego urządzenia, a zapowiada coś zupełnie innego, przekonajcie się sami:

To się nazywa brak zmarnowanej powierzchni na froncie, prawda? Podobne koncepty mogliśmy już ujrzeć, ale były to tylko różnego rodzaju grafiki pokazujące jak mogłyby wyglądać smartfony. Tym razem jednak możemy mieć przeczucie , że w tym roku faktycznie ujrzymy takie urządzenie. Czym jest POLED? Plastic OLED, a więc rodzaj wyświetlacza zastosowany chociażby w LG G Flex 2. Właśnie ta technologia może pozwolić na stworzenie smartfona jaki widzicie powyżej. Jednak czym on będzie? Prywatnie Evan Blass jest fanem Nexusów i być może – niespodziewanie – to właśnie jedno z nadchodzących urządzeń Google stanie się tak rewolucyjne.

Ja w pełni popieram takie projekty – być może powyższe rozwiązanie okaże się nie do końca wygodne, ale jest to coś nowego, a nie powielanie schematu ze zmienioną specyfikacją.

Sprawdź najnowsze wpisy