ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Xiaomi Mi5 32 GB w AnTuTu! Czy trzykrotnie tańszy smartfon dokopał LG G5 i Galaxy S7?

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
xiaomi mi 5 bench

24 lutego poznaliśmy Xiaomi Mi5 i tym samym dowiedzieliśmy się, że będzie dostępny w trzech różnych wariantach: 32, 64 oraz 128 GB pamięci wewnętrznej. Ostatnia z opcji cechuje się nawet ceramiczną obudową. Niestety mimo jednego oznaczenia – Mi5 – nie są one równie mocne. Model 32 GB odznacza się niższym taktowaniem procesora. Jak zatem wypada w benchmarku?

Mimo że każdy Xiaomi Mi5 posiada Snapdragona 820, to nie każdy taktowany jest równą wartością. Mi5 w wersji 32 GB taktowany jest zegarem 1,8 GHz, podczas gdy opcja 64 i 128 GB cechuje się 2,15 GHz. I trzeba przyznać, że to właśnie oni są najmocniejsi na rynku zdobywając w AnTuTu ponad 140(!) tysięcy punktów, to aż o 10 tysięcy więcej niż LG G5 (130 tysięcy) i 20 tysięcy więcej niż Samsung Galaxy S7 z Exynosem 8 (120 tysięcy).

Xiaomi-Mi-5-benchmark-results (1)

Jak zatem myślicie, gdzie może się uplasować najtańszy, a zarazem najniżej taktowany model Xiaomi Mi5? W Geekbench test jednego rdzenia zakończył się wynikiem 1901 punktów, natomiast wielu rdzeni rezultat wyniósł 4707 punktów. W AnTuTu natomiast Xiaomi Mi5 Standard Edition osiągnął 110 tysięcy punktów. Jest więc najsłabszy z całej tej śmietanki, jaką nam do tej pory zaprezentowano.

Xiaomi-Mi-5-benchmark-results

Czy jest jednak nad czym rozpaczać? Wynik i tak jest rewelacyjny, żaden smartfon z zeszłego roku nawet się do niego nie zbliżył. W codziennym użytkowaniu różnica ta nie będzie zauważalna. Również bardziej wymagający użytkownicy nie powinni niczego negatywnego doświadczyć. Obawiać się mogą mobilni gracze – jednak najpierw muszą powstać naprawdę mocno czerpiące z zasobów smartfonu gry.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy