ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sklep Play przejdzie drobny lifting – skorzystają na tym głównie osoby często oceniające aplikacje

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
google play logo sklep kldalksad

Google stosunkowo niedawno przedstawiło odświeżony wygląd sklepu Play. Zmiany nie są rewolucyjne i głównie skupiają się na nowym wyglądzie ekranu powitalnego. Jednak tym razem zmieni się wygląd funkcji, która tak naprawdę wyznacza jakość danej aplikacji. Ostatecznie komentowanie będzie prostsze.

Czym się kierujecie przy wyborze aplikacji w sklepie Play? Ja przede wszystkim wybieram te z wysoką oceną i ilością komentarzy. Dopiero po kilku nietrafionych programach sięgam do Sieci po poradę. Tym samym zdarza mi się zostawiać opinię pod wieloma tytułami i właśnie ta funkcja zostanie uproszczona. Jak podaje Artem Rusakovskii, a więc nieoficjalny specjalista od Androida i aplikacji Google, nowa wersja komentarzy będzie prezentować się następująco (po prawo):

sklep play lifting komentarze oceny opinie
sklep play lifting komentarze oceny opinie dsas
sklep play lifting komentarze oceny opinie lkaskl

Zdecydowanie prościej, prawda? Jednak zaskakuje brak pola dla tytułu – czy Google z niego zrezygnuje? Ciężko w tym momencie ocenić, ale niedługo cały proces może odbywać się bez konieczności wyświetlania nowych okien, które na starszych urządzeniach mogą wpływać na stabilność samej aplikacji sklepu.

Oczywiście to tylko drobny lifting, ale pokazuje, że Google woli wprowadzać małe zmiany niż zbierać je do premiery nowej wersji danej aplikacji. Czy to dobre rozwiązanie? Dla konsumenta tak, chociaż mało widowiskowe.

Sprawdź najnowsze wpisy