ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Wyświetlacze 4K będą bardziej popularne. Kolejna firma rozważa ich wprowadzenie – czy to dobrze?

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy
Sony 4K

 
Wyobraź sobie najlepsze technologie telewizorów Sony zamknięte w smartfonie. Ostry, barwny wyświetlacz w Twojej dłoni. Poznaj Xperia Z5 Premium. Wyświetlacz 4K Ultra HD w tym smartfonie o przekątnej 5,5 cala ma czterokrotnie wyższą rozdzielczość niż Full HD i zapewnia niezrównane wrażenia wizualne” – w taki sposób reklamowany jest pierwszy na świecie telefon o rozdzielczości 4K, czyli Sony Xperia Z5 Premium. Marketingowy bełkot czy faktycznie 4K w smartfonie jest wspaniałe?
 
Dlaczego przytaczam slogan od tej firmy? Wygląda bowiem na to, że tego typu technologia prawdopodobnie będzie wkrótce wkraczała na stałe u innych producentów. Być może pokusi się na to Samsung. Według przedstawicieli tej firmy, ta rozdzielczość „ma przyszłość”.
 
Kyle Brown przedstawiciel do spraw technologii spółki powiedział, że „ostatecznie, ekrany 4K będą bardziej popularne”. Z drugiej strony dodał, że „nie ma zbyt zauważalnej różnicy, która wyróżniałaby taki wyświetlacz i która byłaby warta poniesionych kosztów dla użytkowników”. Warto dodać, że większa rozdzielczość powoduje krótszy czas pracy na baterii. Sony jednak z tym problemem sobie dość nieźle poradziło.
 
Samsung czeka na odpowiednią chwilę, aby taką technologię wprowadzić. Według Kyle’a Browna, Gear VR odniósłby szczególne korzyści z jej implementacji.
 
źródło: phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy