ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

HTC Vive – Tajwańczycy sprzedali 15 tysięcy sztuk gogli VR w 10 minut

Autor: Paweł Bilski Kategoria: Newsy
htc vive

Sytuacje finansową HTC znają chyba wszyscy. Fala kolejnych niepowodzeń ciągnęła się aż do końcówki zeszłego roku. Dopiero rok 2016 jest uznawany za okres, w którym Tajwańczycy mogą powoli myśleć o profitach, i wygląda na to, że zaczęli nad wyraz dobrze. Wszystko za sprawą gogli VR – Vive.

Pan Shen Ye poinformował na Twitterze, że przez pierwsze 10 minut przedsprzedaży, HTC Vive zarezerwowało 15 tysięcy osób! Nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że cena gogli wirtualnej rzeczywistości od HTC wynosi… 799.99 dolarów (na rynku amerykańskim). Oznacza to, że na konto Tajwańczyków w mgnieniu oka wpłynęło 12 milionów dolarów!

htcc

Widzimy więc, że na chwilę obecną HTC o wiele lepiej prezentuje się na rynku VR, co nieco dziwi, tym bardziej jeśli weźmiemy pod uwagę doświadczenie w sferze mobilnej. Wielkimi krokami zbliża się jednak premiera HTC One M10, i osobiście kibicuję, aby ten flagowiec był kolejnym pozytywnym zaskoczeniem tego roku. A póki co – jeśli jesteście zainteresowani goglami HTC Vive, to cena w Polsce została ustalona na JEDYNE 899 euro (+ koszty wysyłki), więc nie ma na co czekać.

Źródło: gsmarena, twitter

Sprawdź najnowsze wpisy