Google-Play-Logo2

 

Jedną z najlepszych nowości, które Google wprowadziło razem z Androidem 6.0 Marshmallow jest tzw. funkcja „Doze”, a więc „drzemka”. Urządzenie przechodzi w stan uśpienia i wyłącza większość usług, co pozytywnie wpływa na długość pracy smartfony lub tabletu na jednym ładowaniu akumulatora. Jednak nie pozwalają na to aplikacje ze sklepu Play.

 

Czemu akurat gry i programy mają taki wpływ? Otóż nie zagłębiając się za bardzo w programowanie, deweloper tworząc aplikację mówi wprost czy zezwala na „uśpienie” procesu. Teraz może się to zmienić, gdyż Google przedstawiło nową politykę dotyczącą programów, które mają trafić do sklepu Play. Jeden punkt mówi wprost, że podczas weryfikacji aplikacji duża uwaga będzie przykładana do kontroli funkcji mogących omijać systemy zarządzające energią. Tym samym taki Facebook może zostać zmuszony do poprawienia swoich propozycji, gdyż te są stale aktywne (także „w tle”). Co ciekawe, od pewnego czasu można usłyszeć, że gigant społecznościowy zatrudnił wiele osób mających pomóc w optymalizacji programów na Androidzie.

 

Jednak czy mamy spodziewać się rewolucji? Jeśli Google faktycznie będzie egzekwowało nowy punkt w swojej polityce to Android rzeczywiście może stać się systemem z mniej „zasobożernymi” aplikacjami.

 

 

źródło: Reddit

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.