Snapdragon

 

Mobilny rynek można podzielić na kilka kategorii. Tak oto statystyki przedstawiają również najpopularniejszych producentów układów scalonych na świecie i tego typu raport właśnie trafił do Sieci. Czy ktoś powinien być zaskoczony wynikami? W pewnej mierze na pewno.

 

Przede wszystkim zebrane dane dotyczą stanu rynku na koniec lutego. Tak oto najpopularniejszym producentem układów dla mobilnych urządzeń jest… Qualcomm. To zapewne żadne zaskoczenie, ale posiadanie 42% rynku może robić wrażenie. Szczególnie, że tytułowy Snapdragon 810 nie okazał się hitem w porównaniu do poprzednich flagowych układów. W takim razie drugie miejsce do kogo należy? Pośrednio do Apple, które może pochwalić się wynikiem na poziomie 21%. Podium zamyka MediaTek z 19%. Dopiero na czwartym miejscu znalazł się Exynos, ale wspomniany Snapdragon 810 sprawił, że jego brak w Galaxy S6 i wszystkich odmianach podwoił ostateczny rezultat (50 milionów urządzeń) w porównaniu do poprzedniego roku. To może robić wrażenie. Ranking zamyka Spreadtrum.

 

W takim razie czy Exynos za rok będzie jeszcze wyżej? Według analityków bardzo możliwe, ale pamiętajmy, że Galaxy S7 korzysta już ze Snapdragona 820. Mimo wszystko to Apple może spaść niżej ze względu na coraz większą konkurencję z Państwa Środka, która korzysta głównie z MediaTeków.

 

 

źródło: businesskorea.co.kr

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.