zuk

 

Nowe plotki prosto z Chin donoszą, że Lenovo postanowiło skupić się na nieco innym segmencie rynku niż dotychczas. Mimo iż ZUK Z1 odniósł spory sukces, to na jego następce chyba będziemy musieli poczekać trochę dłużej. Lenovo planuje bowiem rozszerzyć portfolio swojej submarki o model, który powinien spodobać się wszystkim, którzy uważają obecne smartfony za zbyt duże.

 

Jak możemy przeczytać w raportach, Lenovo pod logiem ZUK planuje wydać 4.7 calowego smartfona z ekranem HD, 2 lub 3 GB RAM, oraz 16 GB lub 32 GB pamięci wewnętrznej (w zależności od wersji). Smartfon ma pracować pod kontrolą procesora MediaTek Helio P10. Urządzenie zostanie oczywiście wyposażone w skaner linii papilarnych, aczkolwiek kwestią dyskusyjną jest nadal jego położenie oraz wygląd całego urządzenia. Tutaj informacje są sprzeczne, ponieważ nie wiemy, czy Lenovo skopiuje wygląd ZUK Z1, i tylko go pomniejszy, czy też do czynienia będziemy mieli z czymś zupełnie nowym.

 

Pewne jest za to, że ZUK „Mini” wkroczy do sprzedaży międzynarodowej z systemem Cyanogen OS (podobnie jak Z1). Na temat cen, daty premiery oraz dostępności na chwilę obecną nie wiemy nic – ale wydaje się, że projekt jest w zaawansowanej fazie, więc zostaje nam jeszcze trochę poczekać.

 

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.