Xiaomi Mi Edge

 
Trzeba przyznać, że technologia zagiętego wyświetlacza, która najpierw zawitała w modelu Note Edge, a potem w Galaxy S6 Edge okazała się bardzo trafiona. Pod względem estetycznym modele z zakrzywionym ekranem prezentują się wyśmienicie, jednak Koreańczycy powinni jeszcze bardziej popracować nad ich użytecznością.
 
Minusem tego typu smartfonów jest ich cena. Jednak jeśli Samsung dalej będzie prezentował takie podejście, to może mieć problemy. Dlaczego? Otóż konkurencja nie śpi – najwięksi chińscy gracze zapowiedzieli, że również wprowadzą smartfony z zakrzywionym ekranem. Pierwsze efekty mogliście zobaczyć TUTAJ w postaci Vivo Xplay 5. Z pewnością będzie on znacznie tańszy od Galaxy S7 Edge.
 
Według najnowszych raportów, Huawei i Xiaomi, czyli najbardziej liczący się gracze z Azji również wypuszczą na rynek tego typu urządzenia! Ma to nastąpić w bliskiej przyszłości, czyli zapewne w tym roku. Co więcej, już w przeszłości mówiło się, że Huawei będzie kupował zakrzywione ekrany od Samsunga.
 
Czy zagięte wyświetlacze są ładne? Według mnie tak. Przy odpowiednich wymiarach smartfona i obudowie, dobrze trzyma je się w ręku. Jednak mają dużą wadę, póki co są za mało użyteczne.
 
źródło: androidauthority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.