Dlaczego Samsung nie wykorzystał USB-C w Galaxy S7? Z kilku, prostych powodów

Newsy

samsung galaxy s7 oficjalnie premiera17

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

W zeszłym roku OnePlus 2 został zaprezentowany jako pierwszy w historii smartfon z USB typu C. Później pojawiły się Nexusy, a wcześniej zrobiła to Nokia w swoim tablecie produkowanym przez Foxconn, a więc N1. Teraz LG G5 korzysta z tego rozwiązania, ale Samsung nie. Zastanawialiście się dlaczego? Jeśli tak to odpowiedź jest prostsza niż mogłoby się to wydawać.

 

Przede wszystkim warto zacząć od wirtualnej rzeczywistości, do której Koreańczycy przykładają dużo uwagi. Galaxy S7 nie mógł zerwać z rozwijanymi wcześniej akcesoriami. Tym samym Gear VR korzysta z MicroUSB toteż głupotą byłoby tworzenie osobnego urządzenia dla nowych flagowców – tak, wiem, że w zeszłym roku Samsung tak zrobił. Kolejny powód? USB-C jeszcze nie jest na tyle popularne, aby Koreańczycy mieli pomagać w rozwoju i przestawianiu się na nowy standard. Na koniec szybkie ładowanie. Qualcomm przystosował swoje Quick Charge do nowego typu złącza, ale niestety Samsung tego nie zrobił w przypadku autorskiego rozwiązania.

 

To by było na tyle. Skąd pochodzą te argumenty? Bezpośrednio od Koreańczyków, a dokładniej od pana Shoneela Kolhatkara, a więc starszego dyrektora do spraw marketingu. Na koniec jeszcze informacja, że Galaxy S8 już powinien korzystać z USB-C.

 

 

 

źródło: Android Headlines


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x