Wideo w 240 klatkach na sekundę nagrane Samsungiem Galaxy S7 edge robi spore wrażenie

Kamil Lewicki Newsy 2016-02-29

samsung galaxy s7 oficjalnie premiera6

Samsung Galaxy S7 edge pokazuje, że ten rok należy do niego. A już na pewno robi to, jeśli chodzi o aparat. Do tej pory mieliśmy okazję zobaczyć przykładowe zdjęcia, wykonane zarówno w dobrych warunkach oświetleniowych, jak i wspomagane sztucznym światłem. Porównywaliśmy go nawet z LG G4. Nie gorzej radzi sobie kamerka selfie. Jednak zdjęcia to jedna strona medalu, pozostaje jeszcze kwestia nagrywania wideo. W 240 klatkach na sekundę!

 

Galaxy S7 edge swoją 12-megapikselową matrycą potrafi nagrać film w naprawdę zwolnionym tempie – aż 240 klatek na sekundę o jakości 720p. Wygląda to naprawdę nieźle, o czym zaraz się przekonacie oglądając przykładowe nagranie. Co więcej, oprogramowanie, zwykła galeria w Samsungu pozwala na wybranie dowolnego fragmentu wideo i zapisanie go w 240 fps, co może być istotne w niektórych wideo-wspomnieniach. Jest to dość znacząca cecha, gdyż np. w Nexusie 6P, który również jest w stanie filmować w slow-mo takiej opcji nie znajdziemy.

 

 

Niestety nie jest do końca pewne czy Samsung Galaxy S7 edge naprawdę nagrywa w HD i 240 klatkach na sekundę, czy jest to po prostu efekt konwersji z 120 fps. Tak czy inaczej, efekty widzicie sami. Osobiście jestem pod wrażeniem nagrania, zwłaszcza pod kątem ilości ujętych detali.

 

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x