IMG_5851

 

Samsung już dawno oficjalnie ogłosił ceny swoich najnowszych flagowych smartfonów w postaci Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge. W przypadku LG i modelu G5 poznaliśmy ją jedynie we Francji, ale teraz została potwierdzona w Wielkiej Brytanii. Tym samym możemy już domyślać się ile ten smartfon będzie kosztował w Polsce.

 

Niestety, tanio nie będzie. Wcześniej ujawniona cena we Francji za LG G5 wynosiła około 3000 złotych i w niej zawierał się sam smartfon, a także dodatkowy moduł, tzw. „grip” ułatwiający robienie zdjęć oraz wydłużający życie urządzenia na jednym ładowaniu, a więc CAM Plus. Sam dodatek prawdopodobnie jest wart około 450 złotych. W przypadku Wielkiej Brytanii i sieci Clove, konsumenci nie otrzymają tego wyjątkowego akcesorium, a cena – w przeliczeniu z funtów brytyjskich – jest identyczna, a więc wynosi niecałe 3000 złotych. Czy to dużo? Jest to porównywalna wartość do wspomnianego wcześniej, głównego konkurenta G5, a więc Samsunga Galaxy S7. W Polsce również możemy się spodziewać podobnej ceny za flagowego smartfona LG.

 

Mimo wszystko uważam, że obie koreańskie firmy zbyt wysoko cenią swoje produkty, szczególnie patrząc na coraz bardziej atrakcyjną z Państwa Środka, np.: Xiaomi Mi5. Chińczycy jedynie tracą na tym, że nie są oficjalnie u nas dostępni.

 

 

źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.