IMG_5854

Jesteśmy już prawie tydzień po premierze LG G5 – przełomowego modułowego smartfona. Między czasie udało nam się znaleźć odpowiedź na kilka nurtujących Was pytań. Zachęcam do zapoznania się z nimi, ponieważ nie są dostępne na żadnym innym portalu.

 

Jak działa „zawsze włączony wyświetlacz”?

Ekran LG G5 został podzielony na trzy niezależne części. Wyświetlając powiadomienia nie świeci się więc całość, a jedynie 1/3 ekranu. Wiemy również, że jest to rozwiązanie wypracowane przez samo LG – ekrany w smartfonach LG są LG, a nie jak u innych producentów – produkowane przez firmy trzecie. Powiadomienia mają kolor biały – zużywający najmniej energii.

IMG_5855

 

Jakie kąty widzenia mają kamery LG G5?

W swoim artykule opublikowanym zaraz po premierze LG G5 zastanawiałem się czy aby na pewno szerokokątny obiektyw został umieszczony po właściwej stronie. Tzn. wydawało mi się, że bardziej użyteczny byłby on po stronie ekranu. Teraz moje wątpliwości zostały rozwiane. Otóż kamera do selfie już teraz ma pole widzenia o kącie 120 stopni, zatem jest ono prawie takie jak dodatkowy obiektyw szerokokątny umieszczony z tyłu smartfona (135 stopni). Dla porównania kamerka GoPro umożliwia robienie zdjęć w trzech trybach: 90 (wąski), 127 (średni), 170 (szeroki) stopni.

 

Porównanie aparatów LG G5 zobaczysz na poniższym wideo:

 

 

Czy obudowa LG G5 jest dobrze spasowana? Są luzy?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: nie. Użyłem niemal całej swojej siły trzymając LG G5 za krawędzie obudowy i próbując go wyginać w przeciwstawnych kierunkach. Nie było żadnego trzeszczenia, smartfon jest solidny, metalowy – nie zginał się. O dziwo dolna, modułowa część również nie drgnęła. Zatem jeśli ktoś nie jest fanem rozwiązania LG z modułami może po prostu zapomnieć, że one istnieją i w niczym to rozwiązanie nie będzie mu to przeszkadzało.

 

Zobacz jak szybko można zmienić moduły w LG G5 na poniższym wideo:

 

W module LG są dwa złącza – do czego służą?

Chodzi tutaj o złącza wewnętrzne, w środku obudowy LG G5. Jak się dowiedzieliśmy jedno złącze jest do anteny, a drugie do wszystkiego innego. LG G5 wykonany jest w całości z aluminium, zatem by jego zasięg był na odpowiednim poziomie trzeba było zastosować takie rozwiązanie.

IMG_5861

 

Czy moduły do LG G5 będą mogły produkować firmy trzecie?

Tak! LG jest otwarte na współpracę. Zatem w ciągu najbliższych kilku miesięcy spodziewałbym się wysypu nieoficjalnych modułów rozszerzających funkcjonalność LG G5. W komentarzach dajcie znać jakich modułów byście sobie życzyli.

 

Zobacz jak działa moduł aparatu w LG G5:

 

 

Dlaczego przyciski do głośności są z boku zamiast z tyłu (jak miało to miejsce w G4)?

To bardzo, ale to bardzo nieoficjalna informacja – jednak zdobyta od pracownika LG. Podobno nowy CEO LG widząc dwa prototypy LG G5 powiedział, że po prostu ten z przyciskami z boku mu się bardziej podoba… no i tak już zostało:) Jesteście tego samego zdania?

IMG_5849

 

Dlaczego obudowa G5 jest metalowa, a nie skórzana jak w poprzedniku?

Ponieważ proces produkcyjny skórzanej obudowy jest niezwykle skomplikowany i kosztowny. Już po wyprodukowaniu plecków do G4 wiele z nich nie przechodziło restrykcyjnej kontroli jakości co zwiększało koszty produkcji. Subiektywnie też musimy dodać, że skórzany smartfon idealnie pasuje do grupy wiekowej +35. Natomiast najnowszy LG G5 kierowany jest także zdecydowanie do młodszych użytkowników.

 

Zobacz porównanie LG G5 vs G4:

 

Ile będzie kosztował LG G5?

Nie ma na to pytanie dokładnej odpowiedzi. Wiemy jednak, że będzie to kwota niższa niż za LG V10.

 

Kiedy będzie dostępny w sprzedaży LG G5?

Będzie to na pewno po polskiej premierze produktu. Odbędzie się ona w marcu 2016, zatem z końcem miesiąca spodziewamy się wejścia smartfona do sprzedaży.

 

IMG_5851

 

Wszystkie powyższe odpowiedzi na pytania to informacje nieoficjalne, które udało nam się zdobyć podpytując osoby odpowiedzialne za ten produkt. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to oficjalne stanowisko LG.

 

Szukasz więcej informacji o LG G5? Tutaj jest mój drugi tekst.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jakub Bereziewicz

Z wykształcenia finansista/manager - studiował na SGH, NUS, LSE, Harvard University oraz Tsinghua University. Prywatnie - od dwunastu lat pasjonat mobilnych technologii. Developer Symbiana UIQ, użytkownik Androida od czasów HTC Dream (G1).