iPad

 
Apple przedstawi nowe urządzenia na konferencji, która odbędzie się najprawdopodobniej 15 marca. Spodziewamy się wtedy przede wszystkim następcy modelu iPada Air 2, oraz 4 calowego iPhone’a – następcę modelu 5s.
 
Według ostatnich informacji nowy, 9,7-calowy iPad w odróżnieniu od swojego poprzednika stanie się się elementem nowej linii Pro. Najnowszy tablet amerykańskiej firmy będzie wyposażony w identyczne podzespoły jak jego większy 12,9-calowy brat. Będzie wspierał te same funkcje, obsługiwał rysik Apple Pencil a także mniejszą wersję Smart Keyboard. Zostanie również wyposażony w interfejs Smart Connector.
 
Specyfikacja ma być identyczna jak w dużym modelu, czyli procesor A9X, 4 GB pamięci RAM, cztery głośniki stereo. Urządzenie będzie dostępne w kolorach gwiezdnej szarości, srebrnym i złotym – znanych z innych modeli iPadów. Cena ma się mieścić pomiędzy obecnym iPadem Air 2 a 12,9-calowym iPadem Pro. Air drugiej generacji ma cały czas pozostać w ofercie Apple. Nie jest wiadome co stanie się z oryginalnym iPadem Air, a także iPadem Mini 2 obecnie dostępnymi w ograniczonej ofercie jako 16 i 32 GB pojemności.
 
Nowy model pojawi się w sklepie Apple już 3 dni po konferencji razem z 4-calowym iPhone’m znanym w sieci jako iPhone 5se. Smartfon, który ma odpowiedzieć na potrzeby klientów Apple, z których 1/3 pragnie urządzenia z 4 calowym ekranem, będzie posiadał procesor A9 oraz zaokrąglone szkło 2,5D. Najprawdopodobniej nie będzie obsługiwał 3D Touch znanego z modeli 6s/6s Plus.
 
źródło: macrumors, własne

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.