ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Xiaomi Mi 5 na wideo! Jest szybko, ale bez ściereczki się nie obejdzie

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
mi 5 44

Wczorajsza prezentacja Xiaomi na targach MWC 2016 w Barcelonie wywołała ogromną falę zachwytów, a zaprezentowany model Mi5 jest tylko następnym dowodem, że Samsung i LG mają mocnego konkurenta, który coraz śmielej kradnie serca użytkowników na całym świecie. Warto zatem przyjrzeć się bliżej temu urządzeniu na wideo.

Już wczoraj mieliśmy okazję widzieć, jak Xiaomi Mi5 gromi w teście stabilizacji iPhone’a 6s Plus oraz przekonać się, że zastosowana matryca potrafi wykonywać naprawdę dobre zdjęcia. Jednak dzisiaj zajmiemy się kwestią wyglądu. Swego czasu na jednej z grafik mogliśmy zobaczyć, że tegoroczny flagowiec chińskiego producenta będzie mieć zaokrąglony ekran podobnie jak Samsung Galaxy S6 edge oraz nowy S7 edge. Tak jednak nie będzie.

xiaomi-mi5-1

Dokładną bryłę widać na wideo przygotowane przez zespół Phandroid. Zaprezentowali oni na filmie najbogatszą wersję modelu Mi5, wyposażoną w 128 GB pamięci wewnętrznej, 4 GB RAM i odznaczającą się ceramiczną obudową. Wyraźnie zatem widzimy, że wyświetlacz jest płaski. Zaokrąglona natomiast jest obudowa. Czego również nietrudno zauważyć to odcisków palców na pokrywie baterii. Xiaomi bardzo szybko się palcuje i w tym momencie świecąca powierzchnia wydaje się, niestety, przekleństwem.

[youtube]https://youtu.be/KTaeUR_VyoM[/youtube]

Szybka prezentacja ukazuje również działanie aparatu, jak i przykładowe zdjęcia, które możemy zobaczyć na ekranie smartfonu. Tuż obok fizycznego przycisku (który spełnia również funkcję skanera linii papilarnych) znajdują się jeszcze dwa dotykowe klawisze oznaczone symbolem kropki.

Pierwsze wrażenia? Jest szybko. Tak jak obiecywano. W zestawie powinna znaleźć się jednak ściereczka. Dobry wygląd będzie kosztować nas nieco pracy i częstego przecierania.

źródło: Phandroid

Sprawdź najnowsze wpisy