ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Kolejna aktualizacja Map Google, w której pojawiają się powiadomienia! (plik APK do pobrania)

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Aplikacje
Google-Maps-for-android-updated

Aktualizacje aplikacji Mapy są jednymi z najbardziej wyczekiwanych, jakie możemy dostać od Google (oczywiście zaraz obok nowych wersji systemu). Nawigacja ta rozwija się w błyskawicznym tempie, a jej możliwości rosną z dnia na dzień – już nie tylko dotrzemy na miejsce, ale również dowiemy się interesujących rzeczy oraz poznamy ciekawe miejsca w okolicy. Co tym razem dołożono, by usprawnić działanie programu?

Google właśnie wydało kolejną wersję Map oznaczoną symbolem 9.21.0. W tej odsłonie postanowiono dodać powiadomienia. Pewnie zadacie sobie pytanie: jakie powiadomienia może nam pokazywać nawigacja? Otóż będą one skierowane głównie dla użytkowników wrzucających swoje zdjęcia okolicy, które mogą zastąpić te wygenerowane przez Street View.

Do tej pory proces wyglądał następująco: wykonujemy zdjęcie, wrzucamy do aplikacji, a następnie w przeciągu 12-24 godzin pojawiało się ono w galerii. Efekt opóźnienia i wymóg kontroli został wprowadzony po tym, jak użytkownicy na początku wprowadzenia usługi wrzucali zdjęcia wulgarne oraz rasistowskie. Niemniej użytkownik nigdy nie dostawał powiadomienia o tym czy zakwalifikowano jego fotografię, czy ją odrzucono. Tym razem taka informacja się pojawi.

nexus2cee_2016-02-24-09.11.34_thumb

Dodano również kolejne państwa do usługi „Explore Around You”, dzięki której w trakcie podróży pojawiają się na naszej trasie miejsca warte odwiedzenia i zatrzymania się w nich. Do tej pory usługa ta działała wyłączenie w Wielkiej Brytanii oraz Ameryce. Teraz zostaje rozszerzona o Francję, Hiszpanię, Niemcy, Włochy oraz Japonię. Google ponadto obiecuje, że Paryż oraz Tokio zostaną potraktowane ze specjalną uwagą.

Jeśli zatem aktywnie uczestniczycie w tworzeniu galerii Map Google swoimi zdjęciami bądź podróżujecie po zagranicznych drogach i chcecie je bliżej poznać, a nie macie cierpliwości, by czekać na aktualizację ze Sklepu Play… KLIK i już możecie instalować Mapy w wersji 9.21.0 z pliku apk.

źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy