leica m9 huawei

 

LG pokazało G5 z dwoma aparatami z tyłu. Podobny zestaw ma posiadać iPhone 7. Samsung mocno zmodyfikował układ Sony i nie idzie w ilość megapikseli. To pokazuje, że producenci urządzeń mobilnych zaczęli konkretnie rozwijać tę gałąź w swoich smartfonach, a więc nowa umowa Huawei nikogo nie powinna dziwić

 

Jednak z kim Chińczycy się związali? Z firmą o nazwie „Leica”, której fanom fotografii z pewnością nie trzeba przedstawiać. Niegdyś producent aparatów fotograficznych, dziś związany mocno z Panasoniciem, dla którego tworzy układy optyczne. Jednak mimo wszystko jest to bardzo szanowana firma. W końcu to ona jako pierwsza stworzyła aparaty małoobrazkowe. Tym samym jak ma wyglądać współpraca z Huawei? Jedna z firm zyska dostęp do mobilnego rynku, a druga partnera, który jest w stanie stworzyć naprawdę dobrą optykę do smartfonów. Tym samym na rynku może pojawić się godny konkurent dla Sony w tej kwestii.

 

Jednak co z tego wyjdzie ostatecznie to musimy poczekać na pierwsze urządzenie mobilne wykorzystujące układ optyczny od Leici. Mimo wszystko, zapowiada się naprawdę ciekawie.

 

 

źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.