Nexus 5X najprawdopodobniej nie będzie miał w tym roku następcy – koniec z „małymi” smartfonami?

Newsy

nexus 5x

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Nexus 5 nie przyjął się na rynku tak dobrze jak jego poprzednik, który ewidentnie był hitem. Z kolei jego pośredni następca w postaci Nexusa 5X, również wyprodukowanego przez LG okazał się dla wielu kompletną klapą. Jednak nie martwcie się, jego następcy teraz nie ujrzymy.

 

Motorola niedawno przyznała, że Nexus 6 faktycznie był za duży, ale mimo wszystko był to udany projekt i Google właśnie takiego oczekiwało. Tym samym, po lepszym przyjęciu Nexusa 6P najprawdopodobniej w tę stronę będzie szło Google. Jednak tegoroczny smartfon (lub smartfony) z pewnością nie będą tworzone przez LG, które oficjalnie skomentowało podczas tegorocznych targów, że musi się skupić przede wszystkim na swojej marce. Tym samym Koreańczycy odsuwają się od świetnej współpracy z Google, ale co to tak naprawdę oznacza? W grze wciąż mogą pozostać Chińczycy, z Huawei na czele. Jednak czy stworzą oni „małego” smartfona? Tak jak już wspomniałem wcześniej to jest to wątpliwe.

 

Wielu z Was uważa, że już 5-calowe urządzenia mobilne są za duże toteż, niestety, najprawdopodobniej seria Nexus nie będzie już przygotowana z myślą o tego typu konsumenta.

 

źródło: CNET, techradar


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x