ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nexus 5X najprawdopodobniej nie będzie miał w tym roku następcy – koniec z „małymi” smartfonami?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
nexus 5x

Nexus 5 nie przyjął się na rynku tak dobrze jak jego poprzednik, który ewidentnie był hitem. Z kolei jego pośredni następca w postaci Nexusa 5X, również wyprodukowanego przez LG okazał się dla wielu kompletną klapą. Jednak nie martwcie się, jego następcy teraz nie ujrzymy.

Motorola niedawno przyznała, że Nexus 6 faktycznie był za duży, ale mimo wszystko był to udany projekt i Google właśnie takiego oczekiwało. Tym samym, po lepszym przyjęciu Nexusa 6P najprawdopodobniej w tę stronę będzie szło Google. Jednak tegoroczny smartfon (lub smartfony) z pewnością nie będą tworzone przez LG, które oficjalnie skomentowało podczas tegorocznych targów, że musi się skupić przede wszystkim na swojej marce. Tym samym Koreańczycy odsuwają się od świetnej współpracy z Google, ale co to tak naprawdę oznacza? W grze wciąż mogą pozostać Chińczycy, z Huawei na czele. Jednak czy stworzą oni „małego” smartfona? Tak jak już wspomniałem wcześniej to jest to wątpliwe.

Wielu z Was uważa, że już 5-calowe urządzenia mobilne są za duże toteż, niestety, najprawdopodobniej seria Nexus nie będzie już przygotowana z myślą o tego typu konsumenta.

źródło: CNET, techradar

Sprawdź najnowsze wpisy