ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Test kamery: Xiaomi Mi 5 vs iPhone 6s Plus! Zwycięzca może być tylko jeden

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
mi5-h1

Xiaomi nareszcie zapowiedziało swojego tegorocznego flagowca. To właśnie dziś jest ten dzień, na który wszyscy czekaliśmy. Wydaje się, że chiński producent nie zawiódł nikogo, a zaproponowane odsłony Mi 5 tylko podsyciły oczekiwanie na rozpoczęcie sprzedaży. Model ten charakteryzuje się całkiem ciekawym aparatem, a jego możliwości możecie zobaczyć na filmie. Najlepsze dziecko Apple’a zalewa się przy nim łzami.

Xiaomi Mi 5 oprócz rewelacyjnego Snapdragona 820 i 3 bądź 4 GB RAM oferuje również świetne rozwiązania dla amatorów fotografii. Matryca w Xiaomi Mi 5 posiada aż 16 megapikseli, ale co ważniejsze, cechuje się również 4-osiową optyczną stabilizacją obrazu. Oznacza to, że nagrywane wideo nie tylko pozbawione jest drgań, ale również sam obraz jest czystszy i przyjemniejszy w odbiorze. Zobaczcie sami, jak Xiaomi Mi 5 rozgniotło w teście najlepszy model Apple’a, czyli Iphone’a 6s Plus.

[youtube]https://youtu.be/bg1msmCZraE[/youtube]

Robi wrażenie? Nie tylko obraz jest wyraźniejszy, ale pozbawienie go tych widocznych drgań (które możemy zauważyć na pozostałych modelach w teście) sprawia, że film jest „płynny” – żadne uskoki nie występują. Wczoraj Samsung pokazał, jak można wznieść jakość zdjęć na nowy poziom. Dzisiaj Xiaomi udowadnia, że wideo nagrane smartfonem może konkurować z półprofesjonalnym sprzętem. Co zatem będzie jutro?

źrodło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy