Jeden z dyrektorów firmy Motorola ma wielkie plany co do swojej firmy. Planuje zwolnić dużą liczbę pracowników i uprościć proces projektowania nowych telefonów. To wszystko ma mu zapewnić zastosowanie sytemu Android w większości nowych urządzeń.

Sanjay Jha, dyrektor działu telefonów komórkowych Motoroli, chce zmniejszyć koszty produkcji i projektowania nowych telefonów. Zamiast dalej projektować własne oprogramowanie, firma chce skupić się na najnowszym systemie operacyjnym Google’a, czyli Androidzie. Wiąże się to ze zwolnieniem kilku tysięcy ludzi, dla których nie będzie już zajęcia w Motoroli.

Google Android ma być zainstalowany we wszystkich mainstreamowych telefonach komórkowych. Modele z najwyższej półki będą wyposażone w Windows Mobile, zaś ekonomiczne w autorski system operacyjny P2K.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jakub Bereziewicz

Z wykształcenia finansista/manager - studiował na SGH, NUS, LSE, Harvard University oraz Tsinghua University. Prywatnie - od dwunastu lat pasjonat mobilnych technologii. Developer Symbiana UIQ, użytkownik Androida od czasów HTC Dream (G1).