Nowe modele z serii Xperia Z już nie powstaną – Sony oficjalnie potwierdza zmianę w portfolio

Newsy

IMG_5880

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Sony w przeciągu ostatnich dwóch lat zaprezentowało aż cztery nowe generacje swoich flagowych smartfonów. Ich półroczna ważność nie była dobrze przyjmowana przez konsumentów toteż Japończycy powiedzieli wprost, że to już koniec Xperii Z. Tym samym firma niejako chce zacząć wszystko od nowa.

 

Wiele problemów związanych z zeszłorocznymi topowymi modelami Sony również miało swój wpływ na końcowy efekt. Xperia Z3+ bardzo się grzała przez Snapdragona 810 i nawet próby pozbycia się tego problemu w Xperii Z5 niewiele zdziałały. Tym samym niemiecki oddział Sony podał informację na swoim Facebooku, że to koniec literki „Z” oznaczającej flagowe smartfony. Co będzie w zamian? Oczywiście niedawno zaprezentowana seria X. Tym samym wciąż możemy mówić o półrocznej ważności najwyżej ustawianych modeli w portfolio. Czy to dobry ruch? Poniekąd tak, gdyż Japończycy zamykają niezbyt udaną serię (za sprawą ostatnich modeli), a reaktywują literę, którą z pewnością kojarzą fani Sony Ericssona. W końcu to „Xperia” i modele X1 oraz X2 na Windows Mobile były ciekawymi urządzeniami, a już X10 i X8 wprowadziły tę firmę na nową platformę oraz zostały ciepło przyjęte.

 

Jednak czy to oznacza, że we wrześniu będziemy mogli pisać o Xperii X1 czy też X2? Oczywiście nowej generacji. Poczekamy, zobaczymy, ale ja mam nadzieję, że Sony w końcu skończy z półroczną ważnością flagowców.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x