ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowe modele z serii Xperia Z już nie powstaną – Sony oficjalnie potwierdza zmianę w portfolio

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
IMG_5880

Sony w przeciągu ostatnich dwóch lat zaprezentowało aż cztery nowe generacje swoich flagowych smartfonów. Ich półroczna ważność nie była dobrze przyjmowana przez konsumentów toteż Japończycy powiedzieli wprost, że to już koniec Xperii Z. Tym samym firma niejako chce zacząć wszystko od nowa.

Wiele problemów związanych z zeszłorocznymi topowymi modelami Sony również miało swój wpływ na końcowy efekt. Xperia Z3+ bardzo się grzała przez Snapdragona 810 i nawet próby pozbycia się tego problemu w Xperii Z5 niewiele zdziałały. Tym samym niemiecki oddział Sony podał informację na swoim Facebooku, że to koniec literki „Z” oznaczającej flagowe smartfony. Co będzie w zamian? Oczywiście niedawno zaprezentowana seria X. Tym samym wciąż możemy mówić o półrocznej ważności najwyżej ustawianych modeli w portfolio. Czy to dobry ruch? Poniekąd tak, gdyż Japończycy zamykają niezbyt udaną serię (za sprawą ostatnich modeli), a reaktywują literę, którą z pewnością kojarzą fani Sony Ericssona. W końcu to „Xperia” i modele X1 oraz X2 na Windows Mobile były ciekawymi urządzeniami, a już X10 i X8 wprowadziły tę firmę na nową platformę oraz zostały ciepło przyjęte.

Jednak czy to oznacza, że we wrześniu będziemy mogli pisać o Xperii X1 czy też X2? Oczywiście nowej generacji. Poczekamy, zobaczymy, ale ja mam nadzieję, że Sony w końcu skończy z półroczną ważnością flagowców.

Sprawdź najnowsze wpisy