IMG_5788

Flagowe modele znanych producentów mają to do siebie, że są wysoko wyceniane. Od pewnego czasu możemy obserwować wyścig pomiędzy firmami na zasadzie kto będzie sprzedawał droższego smartfona. Ceny Samsungów Galaxy S7 i S7 Edge już znamy (również w Polsce), a teraz przyszedł czas na kolejnego Koreańczyka.

LG jako pierwsze pokazało w tym roku swój flagowy model i – póki co – jest największym zaskoczeniem mobilnego rynku. W takim razie na ile można wycenić tak rewolucyjnego smartfona? Okazuje się, że nie mało. Bazuję na francuskich cenach, a więc zapewne tak jak w przypadku Samsunga i różnicy pomiędzy naszym rynkiem, a niemieckim, będzie trzeba doliczyć jeszcze około 200 złotych. Tak oto G5 kosztuje około 3050 złotych, a w tej cenie otrzymujemy dodatkowo LG CAM Plus, a więc moduł służący jako grip aparatu, który już Wam prezentowaliśmy. Ile jest on wart? To również zostało ujawnione i tak oto dodatkowe moduły dla G5 mają być wyceniane na około 450 złotych. Oczywiście powyższy zestaw jest we Francji ograniczony czasowo, ale – teoretycznie – na czysto za flagowy model LG będziemy płacić 2600 złotych. Czy to dobry przelicznik? Ciężko ocenić.

Na koniec jeszcze raz przypomnę, że w Polsce G5 może kosztować około 200 złotych więcej. W takim razie teraz można decydować który smartfon wstępnie jest lepszy.

źródło: frandroid.com