ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Film/Ankieta] LG G5 jednak ma listę aplikacji! Jednak jest skrzętnie ukryta i domyślnie niedostępna

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
IMG_5751

Targi Mobile World Congress nie wiążą się tylko z dobrymi informacjami. Tuż przed nimi dotarła do nas wiadomość, że Android N może wyeliminować listę aplikacji (app drawera), co spotkało się z bardzo mieszanymi komentarzami. Jedni chwalą takie rozwiązanie, inni uważają, że jest to niezbędny element Robocika.

Premiera LG G5 pokazała, że Koreańczycy również rezygnują z listy aplikacji. Jednak Panowie z XDA postanowili sprawdzić nieco dokładniej jak wygląda launcher na tym smartfonie i tak oto ujawnili, że „app drawer” jest, ale ukryty. Jak bardzo? Obejrzyjcie poniższy film:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LWM7TieWpY8[/youtube]

Producenci mobilnych urządzeń stosują wiele „prostych” launcherów, które tak naprawdę  – w większości przypadków – przystosowywane są dla osób starszych lub dopiero, co rozpoczynającą swoją przygodę z Androidem. W przypadku LG różnica jest taka, że… pojawia się lista aplikacji. Oczywiście też pulpity inaczej się prezentują. Jak to oceniać? Uważam, że rozwiązanie Samsunga dające wybór użytkownikowi czy chce na ekranie głównym gromadzić wszystkie programy jest lepsze.

Mimo wszystko chciałbym się Was zapytać czy wolicie aplikacje w osobnej liście czy też gromadzenie ich na pulpitach jest lepszym wyjściem? Głosujcie:

Gdzie lepiej trzymać ikony aplikacji?
  • Osobna lista 81%, 153 głosy
    153 głosy 81%
    153 głosy - 81% z wszystkich głosów
  • Na pulpitach 19%, 35 głosów
    35 głosów 19%
    35 głosów - 19% z wszystkich głosów
Łącznie głosów: 188
22 lutego 2016 - 3 listopada 2019
Glosowanie jest zamknięte

Sprawdź najnowsze wpisy