Samsung Galaxy Premier zadebiutuje już niedługo, bo prawdopodobnie pod koniec 2012 roku. Do tej pory wiedzieliśmy tylko, że smartfon nie będzie nową wersją Nexusa, a jego specyfikacja techniczna plasuje go w średniej półce. Galaxy Premier ma posiadać 4,65 calowy ekran HD Super AMOLED wyświetlający obraz w rozdzielczości 720p, dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1.5 GHz, 8 megapikselowy aparat główny z diodą doświetlającą LED oraz kamerkę o matrycy 2 Mpix, a także 8 lub 16 GB pamięci wewnętrznej, slot na karty pamięci, moduły NFC, DLNA, Wi-Fi, Bluetooth 4.0 oraz GPS. Domyślnie zainstalowanym systemem ma być Jelly Bean.

Do tej pory jednak tajemnicą było kto będzie producentem procesora i jaki będzie jego model. Dzięki stronie glbenchmark okazało się, że będzie to dzieło Texas Instrument: OMAP 4470 z układem graficznym PowerVR SGX 544.

Cena urządzenia ma wynieść około 480 euro.

Źródło: glbenchmark
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.