Ile warte są wirusy na Androida?

Aplikacje

BBC poinformowało ostatnio, że na terenach północnej Francji policja złapała dwudziestolatka, który jak się okazało stworzył wirusa na smartfony z Androidem. Wirus ten zainfekował ponad 17 tysięcy urządzeń, a mężczyzna zarobił w ten sposób około pół miliona euro!

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Francuz stworzył aplikacje, które podszywały się pod popularne w Google Play tytuły. Udostępniał je oczywiście za darmo, ale zarówno programy, jak i gry zawierały wirusa, który wysyłał SMS-y na numery premium. Zyski z tych SMS-ów trafiały na konto mężczyzny. Francuz w ten sposób chciał zarobić, by móc zostać deweloperem, ponieważ komputery są jego pasją. Jak twierdzi nie zamierzał czerpać korzyści materialnych na zaspokojenie własnych potrzeb doczesnych, a chciał je przeznaczyć wyłącznie na rozwój osobisty.

Jak łatwo więc zauważyć „gra jest warta świeczki”, stąd taki rozwój niebezpiecznych aplikacji. Warto zatem pięć razy sprawdzić co instalujemy na swojego smartfona, zanim będzie za późno.

Źródło: BBC


Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.

Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x