ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sony na MWC może pokazać VR dla Xperii

Autor: Adrian Smorąg Kategoria: Newsy
Capture

Podobnie jak kilka innych firmy także Sony wierzy mocno w świetlaną przyszłość wirtualnej rzeczywistości. O tym, że prace nad specjalnym hełmem VR dla konsoli PS4 są na ukończeniu, a sprzęt ten wkrótce trafi do klientów na całym świecie wiemy od dawna. Wygląda jednak na to, że firma nie zamierza poprzestać tylko na jednym urządzeniu, lecz zebrane doświadczenia mogą zostać użyte do produkcji kolejnych urządzeń tego typu, w tym bardziej mobilnych, dedykowanych tabletom i smartfonom Xperia. Skąd te przypuszczenia? W sklepie Play pojawiła się  nowa wersja aplikacji znanej chyba każdemu posiadaczowi Xperii – Privilege Plus, w której jedną z nowości jest właśnie funkcja VR Theater.

Biorąc pod uwagę, że aplikacja nie jest zgodna z Google Cardboard oznacza to, że firma szykuje własny sprzęt potrzebny do działania tej funkcji, który z racji tego, że w usłudze jest już dedykowany VR film The Walk (The Walk. Sięgając chmur), powinien się już wkrótce pojawić – realny termin to poniedziałkowa konferencja Sony na targach MWC. Sony ma już potrzebne patenty w ręku:

Sony-Mobile-VR-Patent-640x326

Nowa funkcja będzie obsługiwana przez wybrane Xperie. Póki co znamy tylko listę niekompatybilnych smartfonów: E3, M2, T2 Ultra, C3, E1, C3, L, Xperia M, ZR, Z, E4G, M4, C4, C5 Ultra i M5.

Źródło: Xperiablog.net

Sprawdź najnowsze wpisy