Sony na MWC może pokazać VR dla Xperii

Newsy

Capture

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Podobnie jak kilka innych firmy także Sony wierzy mocno w świetlaną przyszłość wirtualnej rzeczywistości. O tym, że prace nad specjalnym hełmem VR dla konsoli PS4 są na ukończeniu, a sprzęt ten wkrótce trafi do klientów na całym świecie wiemy od dawna. Wygląda jednak na to, że firma nie zamierza poprzestać tylko na jednym urządzeniu, lecz zebrane doświadczenia mogą zostać użyte do produkcji kolejnych urządzeń tego typu, w tym bardziej mobilnych, dedykowanych tabletom i smartfonom Xperia. Skąd te przypuszczenia? W sklepie Play pojawiła się  nowa wersja aplikacji znanej chyba każdemu posiadaczowi Xperii – Privilege Plus, w której jedną z nowości jest właśnie funkcja VR Theater.

 

Biorąc pod uwagę, że aplikacja nie jest zgodna z Google Cardboard oznacza to, że firma szykuje własny sprzęt potrzebny do działania tej funkcji, który z racji tego, że w usłudze jest już dedykowany VR film The Walk (The Walk. Sięgając chmur), powinien się już wkrótce pojawić – realny termin to poniedziałkowa konferencja Sony na targach MWC. Sony ma już potrzebne patenty w ręku:

 

Sony-Mobile-VR-Patent-640x326

 

Nowa funkcja będzie obsługiwana przez wybrane Xperie. Póki co znamy tylko listę niekompatybilnych smartfonów: E3, M2, T2 Ultra, C3, E1, C3, L, Xperia M, ZR, Z, E4G, M4, C4, C5 Ultra i M5.

 

Źródło: Xperiablog.net


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x